HOGUDO


Proč cvičit hogudo?

03.02.2012 21:35

 

Proč cvičit HOGUDO?

Pro nás, kteří žijeme uprostřed současného hektického světa, plného spěchu, stresů (často zbytečných) a nepříliš zdravé stravy, je velice důležité vnitřní posilování imunitního systému a směřování k duševní harmonii. Hogudo je částečně soustředění, částečně lehká meditace, a to jak ve stádiu klidu, tak i skrze lehký pohyb. Je to léčebný systém, který uzdravuje všechny důležité vnitřní orgány v lidském organismu, dodává tělu energii, zlepšuje schopnost uvolnit se. Jsou to příjemné pohyby bez námahy. Hogudo je jazykem těla, velkolepým způsobem, jak v těle aktivizovat, probudit přírodou uložené samoléčící mechanismy a přirozené samoléčebné procesy.

Při výuce hogudo je dobré postupovat svým vlastním tempem, pozorovat své tělo, naslouchat mu, naučit se mít rádi sebe sama. Cvičení hogudo přináší uvolnění a postupem času zjistíte, že se posouvají hranice vašich schopností - pohybových, duševních i mimosmyslových, intuitivních... Den po dni, týden po týdnu si začnete všímat velice pozitivních změn ve vašem zdravotním stavu, ve vašem sebecítění.

HOGUDO vzniklo před 5 000 lety v pohoří Ťan Šan - v asijských velehorách a je tam dodnes praktikovány mnichy žijících v Chrámech.

Hogudo může začít cvičit každý, prostor je tu doslova pro kohokoliv bez ohledu na věk a tělesné či duševní schopnosti. Hogudo obsahuje mnoho příjemných a mírných cviků, zaměřených na celkové zklidnění, uvolnění a jemné, příjemné protahování.  Hogudo nejenom uzdravuje nemocné. Hodí se i pro zcela zdravé, kteří se chtějí preventivně chránit před chorobami. Hogudo stimuluje většinu vnitřních orgánů, zlepšuje lymfatický systém a také veškeré žlázy. Jeho prostřednictvím je možné jemně, bez diet, snižovat tělesnou hmotnost, posilovat psychickou odolnost, zklidňovat nervový systém v těle, zlepšovat fungování všech vnitřních orgánů, odstraňovat nemoci, které už nastaly.

Hogudo vás také posune k uvědomění si vlastního já, protože probudí velkou sílu, která v organismu dříme a pomůže ji využít k rozvinutí vašich schopností, o nichž jste doposud třeba i sami nevěděli.  

A to nejdůležitější - hogudo uzdravuje bez vedlejších příznaků. Zlepšuje imunitu v organismu aniž bychom museli platit za multivitaminové preparáty. Dostane vás sice pomalu, ale jistě z mnoha zdravotních problémů. Zkuste hogudo. Bude vám o mnoho lépe... Fyzicky i duševně...

Hlavní přednosti meditativní terapie hogudo:

1) Vysoká účinnost.  Při správném použití se výrazný účinek dostavuje zcela jistě, a to bez jakýchkoli nežádoucích vedlejších průvodních jevů.

2) Naprostá bezpečnost.  Tento léčebný systém vytvořila sama příroda, člověk jej pouze objevil, a proto je naprosto bezpečný. K vyléčení dojde díky intenzívnějšímu prokrvení vnitřních orgánů. prokrvení vnitřních orgánů docilujeme zpravidla stahy určitých svalových partií a pravidelným opakováním těchto stahů, pohybů. To vše kombinované se zklidněním a soustředěním. Nesprávné použití nikdy člověku neuškodí, prostě není účinné.

3) Celkové psychické zklidnění. Každý cvik kromě jiného má i sekundární, druhotný účinek - a sice upravuje dýchání, zklidňuje srdeční tep. Některé cviky navozují příjemné pocity, prokrvují mozek, zjasňují zrak, zlepšují paměť. 

 

—————

Zpět